Kauden startissa 7.9.2024 kotipeleissä häviöt
T16 2009-2010Julkaistu: 04.10.2024 18.44

Kauden startissa 7.9.2024 kotipeleissä häviöt

Päivän ensimmäinen peli pelattiin Northern Starsia vastaan ja ottelu päättyi 1-11 Starsin leidien voittoon. Ansaittu voitto heille kirjaimellisesti. Laadukasta ja taitavaa pelaamista. Kovasti laitettiin kampoihin, mutta ylilatautuneisuus ja jännittyneisyys vaikutti siihen, että pelaamiseemme ei löytynyt välillä rauhaa. Monella osa-alueella oltiin myös pari askelta jäljessä vastustajaamme. Hyvä nähdä, että missä sarjan oletetut kärkijoukkueet menee ja minkä asioiden eteen saadaan tehdä töitä. Kiitos Starsin leideille hyvästä ja nopeatempoisesta pelistä! Josbattarille suuren suuri plussa siitä, että koko peli pelattiin hyvällä tsempillä ja asenteella.

Parhaan pelaajan palkinnon eka pelistä nappasi mv Netta ja tsemppilakin sai Iida.

Päivän toiseen peliin jännityskorkki oli jo poksautettu päivän ensimmäisessä pelissä, niin oma tekeminen löytyi huomattavasti paremmin. Ja pelihän kulki. Paikkoja oli paljon, mutta viimeistely ei välillä ollut parhaimmillaan. Muutama kohahdus erilaisissa tilanteissa kuultiin katsomosta. Yleisö hengitti peliämme loistavasti ja kannusti mahtavalla tavalla. Iso kiitos yleisölle! Trooppisissa tunnelmissa peli päättyi lopulta Ervin 3-2 voittoon. Kaukana ei tästä pelistä pisteet olleet. Iso kiitos Erville hyvästä pelistä! Parhaan pelaajan palkinnon nappasi mv Eevi ja hän sai myös tsempilakin. Ja tästäkin pelistä iso plussa jokaiselle josbattarelle: asenne oli kohdillaan ja suurella tsempillä peli pelattiin loppuun. Tästä on hyvä jatkaa.

Jokaiselle joukkueelle kiitos päivästä ja kärsivällisyydestä. Hallissa oli hikiset tunnelmat ilman liikkumistakin ja kuulutukset tulivat välillä mikrofonista korvia hivelevällä tavalla.

Kohtaamisiin jälleen. Seuraavia pelejä odottaen 😊

@josbajuniorit #josbat16 #salibandy #joensuu #kausiavattu #eipisteitä #kokemusta #uusiapelejäkohti

Josba Juniorit ry

PL 128

80101 Joensuu


toimisto@josbajuniorit.fi